• Dolar Alış / Satış: 6.261 / 6.272
  • Euro Alış / Satış: 7.295 / 7.308
  • Bugün Görüntülenme: 3367
  • Dünkü Görüntülenme: 6064
  • Toplam Görüntülenme: 4996377

Reste Rest… Türkiye’den ABD’ye Misilleme: ABD Vatandaşlarının Vize Başvuruları Askıya Alındı!

9 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1111 defa okundu.
Reste Rest… Türkiye’den ABD’ye Misilleme: ABD Vatandaşlarının Vize Başvuruları Askıya Alındı!

ABD’nin vize başvurularını askıya almasının ardından Türkiye’den ilk hamle geldi. Türkiye, ABD vatandaşlarının vize başvurularını süresiz olarak askıya aldı.

ABD’nin Türkiye’den yapılacak vize başvurularını durdurmasına, Türkiye’den anında misilleme geldi. Türkiye, ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya aldı. Uygulama kapsamında sınır kapılarında bandrol vize, e-vize ve etiket vize durduruldu.

TÜRKİYE’DEN ANINDA MİSİLLEME!

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’nden gelen açıklama şöyle:

“Son zamanlarda yaşanan olaylar, Türk hükümetini, ABD hükümetinin Türk misyonlarının tesislerinin ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Söz konusu değerlendirme sürecinde, ABD’deki büyükelçiliğimize ve başkonsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, ABD’deki tüm misyonlarımızdaki ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemleri askıya alınmıştır. Söz konusu uygulama etiket vizenin yanısıra e-Vize ve sınırda bandrol vize uygulamalarını da kapsamaktadır.”

ABD’DE VİZE HİZMETLERİNİ ASKIYA ALMIŞTI

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden pazar günü akşam saatlerinde yapılan açıklamada, Türkiye’deki tüm büyükelçilik ve konsolosluklarda ziyaretçi sayısını asgari hale getirmek için vize hizmetlerinin askıya alındığı duyurulmuştu.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

CEYLAN REKLAM-SON

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN