• Dolar Alış / Satış: 4.837 / 4.845
  • Euro Alış / Satış: 5.671 / 5.682
  • Bugün Görüntülenme: 531
  • Dünkü Görüntülenme: 3744
  • Toplam Görüntülenme: 4655423

Güler Turan, Flaman Hükümet Başbakanı Geert Bourgeois’den Myanmar’ da uygulanan şiddet olaylarının kınanmasını istedi.

12 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1349 defa okundu.
Güler Turan, Flaman Hükümet Başbakanı  Geert Bourgeois’den  Myanmar’ da uygulanan  şiddet olaylarının  kınanmasını  istedi.

Milletvekili Güler Turan ( SP.A) Myanmar da ki Rohingya nufusuna uygulanan şiddet olayları ve insani durum hakkında Flaman Hükümet Başbakanı Geert Bourgeois’den açıklama istedi.

Milletvekili Turan konuyla ilgili olarak, “Myanmar’daki Rakhine eyaletinde son zamanlarda korkunç ve insanlık dışı olaylar yaşanıyor.

25 Ağustos da askeri kışlalara, Arakan Rohingya kurtuluş ordusu diye tanılan silahlı bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Myhingar ordusunun büyük karşı operasyonu, Rohingya nufusunun toplu cezalandırılmasıyla dejenere olmuştur ve bu operasyon da tecavüzler, infazlar, yakılan evler, köyler ve bunlar gibi bir çok vahşetler yer alıyor. Myanmar hükumeti, uluslararası yardımlara sınır koyduğu için durum daha kötüye gidiyor ve binlerce insanın hayati tehlikesi hala sürüyor. Birleşmiş Milletler’in hazırladığı rapora göre, Myanmar’da 300.000 den fazla müslüman işkence edilerek infaz ediliyor. Tecavüzlerin yanısıra evler ve köyler yakılıyor. Arakanlı müslümanlar canlarını kurtarmak için komşu ülke Bangladeş’e kaçıyor” sözlerine yer verdi.

Milletvekili Turan, Flaman Hükümet Başbakanı Geert Bourgeois’den, müslüman Arakan halkının yaşadığı insanlık dışı zülmün, uluslararası toplumlar ve ülkelerle birlikte yaptırım gücünü kullanarak bu olayların durdurulmasını, Myanmar hükümetinin insanlık dışı uygulamalarının net bir şekilde kınanmasını ve protesto edilmesini, Arakan müslüman toplumuna maddi ve manevi tüm yardımların sağlanmasını istedi.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

FOT-1

CEYLAN REKLAM-SON

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN