• Dolar Alış / Satış: 6.267 / 6.278
  • Euro Alış / Satış: 7.379 / 7.393
  • Bugün Görüntülenme: 2187
  • Dünkü Görüntülenme: 5709
  • Toplam Görüntülenme: 5030333

Gent UETD “15 Temmuz Şehitleri Anma Programı” Düzenledi. Eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yımaz’ın Konuşması Ayakta Alkışlandı

14 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1383 defa okundu.
Gent UETD “15 Temmuz Şehitleri Anma Programı” Düzenledi. Eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yımaz’ın Konuşması Ayakta Alkışlandı

Belçika Gent UETD şubesi, 12 şubat 2017 Pazar günü Antwerpseeteenweg 113. 9080 Lochristi adresindeki Ceylan Düğün salonunda 15 temmuz şehitleri anma programı düzenledi.

Sunumunu Ahmet Baydaroğlu’nun yaptığı program, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) gerçekleştirdiği, 15 temmuz darbe girişiminde şehit olanlar için gıyabında, Süleyman Devre tarafından Sela ve Kuran-ı Kerim okumasıyla başladı. Ardından emekli imam Abdullah Aktaş şehit olanlar için dualar etti.

15 Temmuz darbe girişimi ve şehitleri anma programına konuşma yapmak üzere onur konuğu olarak davet edilen eski refah partisi milletvekili Şevki Yılmaz’ın yanı sıra, Ak Parti Brüksel temsilcisi Ruhi Açıkgöz, UETD Belçika Başkanı Basir Hamarat , 15 temmuz darbe girişimi ve şehitleri anma programına konuşmacı olarak katıldılar.

Eski Rafah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz’ın konuşması ayakta alkışlandı.

Bir saati aşkın çok önemli konulara değinen Şevki Yılmaz, Türkiye’nin geçmişini ve şimdiki geldiği noktaları konu aldığı konuşmasında salondakilerden büyük alkış aldı. “Referandumda Hayır oyu kullanmak vatana büyük İhanettir” dedi.

Eski Rafah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz’ın konuşmasını geniş olarak haber videomuzda izleyebilirsiniz.

Ak Parti Brüksel temsilcisi Ruhi Açıkgöz “15 Temmuz sıradan bir darbe girişimi değildir”

Uzun bir konuşma yapan Açıkgöz, Tuz gölünün altına doğal gaz depolama açılışına birlikte katıldığı, sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve sayın başbakan Binali Yıldırım’ın selamlarını ileterek konuşmasına başladı. 15 Temmuz Türkiye’nin ikinci istiklal harbinin kazanıldığı bir gündür. 15 Temmuz sıradan bir darbe girişimi değildir. Emperyalistlerin Türkiye Cumhuriyeti’ni parçalamak için yaptığı teşebbüslerin sonuncusudur. Zannetmeyinki kendine imam süsü veren hainin tek başına yaptığı bir iştir. Arkasında dünyayı yöneten efendiler vardır. Hedef niçin Erdoğandır? Hedef niçin Türkiyedir? Türkiye Osmanlı’nın bakiyesidir.Osmanlı islamın 600 yıl bayraktarlığını yapmış bir devlettir. Adımız değişse de, milletimiz onun devamıdır. Önlerindeki en büyük engel Türkiye Cumhuriyeti’dir.” dedi.

UETD Belçika Başkanı Basir Hamarat “ Meydanlarda gece gündüz çalışmalıyız, çalışmazsak çok şey kaybedeceğiz.”

“ Eğer biz 15 temmuzda yaşananları tam manasıyla idrak etmiş olsaydık yada 15 temmuzda oynanmak istenen oyunları bilseydik. Pek az güler, fakat çok ağlardık. Çünkü devletimizi yok etmeye çalışan hem dış hem iç güçler var. Bu güçler Türkiye ile düşman olanlarla dost oluyorlar. Arkadaşlar meydanlarda gece gündüz çalışmalıyız, çalışmazsak çok şey kaybedeceğiz.” Diyerek salondakilere birlik beraberlik çağrısında bulundu.

Gent UETD şubesi başkanı Kenan Nacar, kısa bir hoş geldiniz konuşması yaparak, “ 15 Temmuz şehitleri anma programımıza katılımınız ve ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz Avrupa Türk Demokratlar Birliği olarak, ülkemizde yaşanan hain darbe gişimini lanetliyor ve vatanımızı canı pahasına savunan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” sözlerine yer verdi.

HABER VİDEO :

HABER FOTOĞRAFLARI


REKLAM ALANI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN