• Dolar Alış / Satış: 6.267 / 6.278
  • Euro Alış / Satış: 7.379 / 7.393
  • Bugün Görüntülenme: 2411
  • Dünkü Görüntülenme: 5709
  • Toplam Görüntülenme: 5030557

Brüksel Merkez Cami imamına sınır dışı

3 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1376 defa okundu.
Brüksel Merkez  Cami  imamına sınır dışı

Belçika, radikalleştiği ve ulusal güvenliği tehdit ettiği’ iddiasıyla Brüksel Merkez Cami’nin Suudi imamının oturum iznini iptal ederek sınır dışı sürecini başlattı.

Mülteci ve Göç Bakanı Theo Francken, BelRTL radyosuna verdiği mülakatta Suudi imamın oturum iznini iptal ettiğini açıkladı. Din adamıyla ilgili değerlendirmede bulunan Francken, “İmamın Selefi olduğu, radikalleştiği, toplumumuz ve ulusal güvenliğimize tehdit oluşturduğuna dair net işaretler var” dedi. Francken, bu kararın Suudi Arabistan’la Belçika arasında bir soruna neden olup olmayacağına ilişkin bir soruya, “Muhtemelen. Ama radikalleşmeyle mücadelemiz daha önemli” cevabını verdi. İsmi açıklanmayan imamın sınır dışı süreci de bu kararla başlamış oldu. Kararın, Belçika’da cami ve dini kuruluşların daha sıkı denetime tabi tutulmasıyla ilgili haberlerin ardından gelmesi dikkati çekti.

AB KURUMLARINA YAKIN YERDE

Belçika basını geçen hafta, halihazırda iki federal kurum tarafından denetlenen camilerin artık aralarında ordu istihbarat merkezi ve Tehdit Analiz Koordinasyon Organizasyonunun da olduğu 8 kurum tarafından denetleneceğini, camilere tanınırlık verilmesinin daha sıkı kurallara tabi tutulacağını yazmıştı.
AB kurumlarına yakın yerde bulunan Brüksel Merkez Cami binası, 1967 yılında 99 yıllığına enerji anlaşması karşılığında Suudi Arabistan’a kiralanmıştı.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

CEYLAN REKLAM-SON

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN