• Dolar Alış / Satış: 6.261 / 6.272
  • Euro Alış / Satış: 7.295 / 7.308
  • Bugün Görüntülenme: 3625
  • Dünkü Görüntülenme: 6064
  • Toplam Görüntülenme: 4996635

Belçika UETD Kadın Kolları Arakan’a Yardım Etkinliği Düzenledi

7 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1299 defa okundu.
Belçika UETD Kadın Kolları Arakan’a Yardım Etkinliği Düzenledi

Başkent Brüksel’de, UETD Kadın Kolları ve Türk Kızılayı birlikte Arakanlı Müslümanlar için bir yardım gecesi düzenleyerek para topladı.

Place Martin Luther King 1 Brüksel adresindeki etkinlik, Kuran-ı Kerim, İstiklal Marşı ve Belçika ulusal marşının okunmasıyla başladı. Gecede, Arakanlı Müslümanların sorunlarına dikkat çekilen konuşmalar yapıldı.

Etkinlik sunumunu Serap Kurtbağrı’nın yaptığı yardım gecesinde açılış konuşmasını yeni UETD Belçika Kadın Kolları Başkanı Zeynep Eryiğit yaparak kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı. Eryiğit, “UETD ve Türk Kızılayının Avrupa’da bir yardım kampanyası başlattığına değinerek, “Avrupa’nın çeşitli yerlerinde böyle etkinliker düzenlendi. O iş birliği içindeki ortak banka hesabına yüklüce para yatırıldı. Biz de bu kampanya eşliğinde böyle bir etkinlik hazırladık. Amacımız Arakan’a faydalı olabilmek.” diye konuştu.

UETD Belçika Başkanı Basir Hamarat ise yaptığı açıklamada, etkinliği düzenlemedeki amaçlarının, zulme maruz kalan Müslümanlara yardım etmek olduğunu belirtti. Arakan’da yaşananlara diğer ülkeler gibi sessiz kalmak istemediklerini kaydederek “Sayın Cumhurbaşkanımız bunu gündeme getirdi. Biz de Avrupa’nın her ülkesinde bu tür çalışmaları yapıyoruz.” sözlerine yer verdi.

Etkinliğe onur konuğu olarak davet edilen Türkiye’nin Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu yaptığı konuşmasında, böyle bir etkinlikte yer almaktan son derece mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, “ Belçika UETD Kadın Kollarını Arakanlı müslümanlara yardım için aldıkları bu insiyatiften dolayı tebrik ediyorum” dedi ve yeni yönetime başarılar diledi.

Etkinliğe, Türkiye’nin Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu’nun yanı sıra AK Parti Brüksel Temsilcisi Ruhi Açıkgöz, UETD Belçika Başkanı Basir Hamarat, UETD Belçika Genel Sekreteri Enis Çimen, AB Pakistan Dostluk Birliği Bşk. Ch.Perveiz – Losar, Belçika İHH Genel Bşk. Ali Koç, Belçika UETD Başkan Yrd. Mehmet Mavzer ve Belçika’da yaşayan Türk vatandaşları katıldı.

4 Saat süren programda, UETD Belçika Başkanı Basir Hamarat, yaklaşık 12 bin avro yardım toplandığını açıklayarak, yeni UETD Belçika Kadın Kolları Başkanı Zeynep Eryiğit ve ekibini tebrik etti.
HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

CEYLAN REKLAM-SON

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN