• Dolar Alış / Satış: 4.721 / 4.729
  • Euro Alış / Satış: 5.524 / 5.534
  • Bugün Görüntülenme: 859
  • Dünkü Görüntülenme: 6172
  • Toplam Görüntülenme: 4245359

Belçika Türk Federasyon’u (BTF) Gent Şehrinde Neden “Evet” Dediklerini Anlattı

7 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2675 defa okundu.
Belçika Türk Federasyon’u (BTF) Gent Şehrinde Neden “Evet” Dediklerini Anlattı

Belçika Türk Federasyonu (BTF), Gent Şehrinde Düzenlenen 16 Nisan Referandumu Konulu Programda Neden? “EVET” Dediklerini Gentli Ülkücülere Anlattı.

Belçika’nın Gent şehrinde 4 Mart 2017 Pazar günü Opgeeistenlaan 455. 9000 Gent adresinde, Belçika Türk Federasyonu (BTF), ve Gentli ülkücü vatandaşların katılımıyla gerçekleşen “16 Nisan Referandumu”. konulu program saat 15:00’de başladı.

Sunumunu Almanya Türk Fedrerasyonu’ndan Tülay Ala’nın yaptığı program, saygı duruşu ve her iki ülkenin İstiklal marşlarının okunması ile başladı. Tülay Ala, sunumunu yaptığı programın ara bölümlerinde okuduğu şiirlerle salondakilerden büyük alkış aldı.

Naki Bağseven’in Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarının ardından, Almanya Türk Federsyonu Kültür Sanat ekibinden ozan Musa Yozgat, “Kutlu Olsun” şiirini okudu.

Ardından, alkışlar eşliğinde konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen Belçika Türk Federasyonu Başkanı Ömer Zararsız, 16 nisan referandum seçiminde neden? “EVET” dediklerini Gentli Ülkücülere detaylı bir şekilde anlattı. Ara sıra alkışlarla konuşması bölünen Zararsız, salonu dolduran Gentli Ülkücülere hitaben yaptığı konuşmasında, “ Bilindiği üzere Türkiye’mizde, Anayasa değişikliği referandumu için başlatılmış olan bir kampanyanın yurt dışındaki vatandaşlarımıza, Belçika’da yaşayan Türk toplumuna aktarmak amaçlı Belçika’nın 6 bölgesinde yapacağımız programların ilkiyle burada başlamaktayız. Biz hiçbir zaman ne yandaş nede karşıt olduk. Hiç bir zaman ülkücüler arasında evetçi, hayırcı ayrımının yanında olmadık. Ülkücü kesimin lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Evet demiştir, bizde Evet diyeceğiz. Her Türk vatandaşına neden Evet dediğimizi ev ev kapı kapı dolaşarak anlatacağız. Yüce Türk milletinin vereceği, Evet yada Hayır kararının başımızın üstünde yeri vardır” sözlerine yer verdi ve konuşmasının sonunda salondakilere ülkücü yemini ettirdi.

Belçika Türk Federasyonu Başkanı Ömer Zararsız’ın 16 nisan referandum seçimi konulu yaptığı konuşmasını aşağıda geniş olarak dinleyebilirsiniz.


Program sırasıyla Türk Halk Müziği’nin güzel sesi Emine Tokail’in birbirinden güzel türküleriyle şenlik havasına büründü. Sanatçı Tokail’in salonda seslendirdiği “Türkiyem ve Başbuğular Ölmez” şarkıları ise hep birlikte söylendi.

Ardından İstiklal marşımızın 10 kıtasını okuyan Serkan Kahya, salondakilerden büyük alkış alarak, salondakileri selamladı.

Belçika Türk Federasyonu sanatçısı Yusuf Ardıçlar ise “Vatan, Millet ve Ülkücü Türküleri okuyarak büyük beğeni ve alkış topladı.

Programın finalinde ise, Almanya Türk Federsyonu’ndan Ozan Fadai, sazı eşliğinde okuduğu birbirinden güzel şiir ve türkülerle salondakilere güzel saatler yaşattı.

Programa BTF Başkanı Ömer Zararsız’ın yanı sıra, yöneticilerden Yılmaz Karaca,İlhan Gök, Muhammet Hasan Aksoy,Genel idare kurulu üyeleri, Teşkilat başkanları Murat Bayraktar ve Cengiz Açıkel katıldılar.

Zarazsız, program öncesi Belemtürk Genel Yayın Yönetmeni Cihan Çöl’ün sorularını cevapladı.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN