• Dolar Alış / Satış: 5.779 / 5.79
  • Euro Alış / Satış: 6.694 / 6.706
  • Bugün Görüntülenme: 4354
  • Dünkü Görüntülenme: 6598
  • Toplam Görüntülenme: 5201570

Belçika Saadet Partisi Temsilciliği’nde Hasan Yavuz Uzun, başkanlık görevini Besim Özışık’tan devraldı.

13 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
865 defa okundu.
Belçika Saadet Partisi Temsilciliği’nde Hasan Yavuz Uzun, başkanlık görevini Besim Özışık’tan devraldı.

BASIN AÇIKLAMASI

Yapılan istişareler sonucu Türkiye’mizin sigortası, birlik ve beraberliğimizin teminatı olan Saadet partimizin Belçika temsilciliğinde görev değişikliğine gidlimiştir. Yaklaşık üç yıldır görevini büyük bir azimle yürüten Besim Özışık bey efendi Avrupa Saadet’in Eğitim başkanlığına getirilirken, yerine Belçika Saadet Eğitim başkanı olan Hasan Yavuz Uzun getirilmiştir. Bugün Saadet partisi Çatısı altında siyasi faliyetlerini sürdüren Milli Görüş hareketi, rüzgara göre yön değiştirmeden, temel ilke ve prensiplerinden taviz vermeden yoluna, yapılan bu değişiklikle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlı bir şekilde makam ve mevki için eğilenlerin değil, hak için direnenlerin partisi olarak devam edecektir.

Avrupa’da gelişen bazı olaylar, bizleri tedirgin etmektedir. 2011 yılından 2016 yılının sonuna kadar Avrupa’da yaşayan Türkler 750 civarında ırkçı saldırılara maruz kalmıştır. Son bir yılda Avrupa genelinde maalesef 42 camiye saldırı gerçekleştirmiştir. Yine değişik bölgelerde vatandaşlarımıza karşı yapılan saldırılar ve kundaklamalar sonucu hayatlarını kaybedenler ve yaralananların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu üzücü hadiseler endişelerimizi arttırmaktadır. Bu tarz hadiseler Toplumumuzda menfi hisler meydana getirmektedir ama biz bu acı hadiselerin düşmanlığa dönüşmesini ve toplumumuzu tahrik etmesini hiçbir zaman arzu etmiyoruyz. Ancak bunu engelleyecek olan bizler değil, bu toplumun ülke yöneticileridir, bunu da bu yöneticilere hatırlatmayı bir vazife olarak görüyoruz.

Son zamanlarda vatanımızda gelişen olayları takip etmekte güçlük çekiyoruz. Her an yeni bir olay, her an yeni bir gelişmeye hazır olmak durumundayız. Eğitim alanında oluşan ani değişiklerin, ekonomideki dalgalanmaların yanı sıra dış siyasetimizde gelişen olayların analizini yapıp sağlıklı bir değerlendirme yapmak gün geçtikçe zorlaşmaktadır.

Son günlerde atılan olumlu adımlardan olan Türkiye-İran yakınlaşmasının ardından ABD’nin vizeleri askıya alması krizi bazı soru işaretlerini beraberinde getirdi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir konsolosluk çalışanın gözaltına alınması ve sorgulanması ABD’yi neden bu kadar rahatsız ediyor? Acaba ABD yönetimi bu sorgulama gerçekleştiği takdirde 15 Temmuz darbe girişimindeki rolünün deşifre olmasından mı endişe ediyor bilmek istiyoruz?

Biz Saadet partisi olarak hükümet yetkililerini geri adım atmamalarını ve hatta daha dik durmalarını tavsiye ediyoruz.

Bu minvalde, bütün askeri anlaşmalar gözden geçirilmek üzere askıya alınmalıdır.

Thy için maliyeti 11 milyar değerinde olan uçakların siparişi iptal edilmelidir.

15 Temmuz dahil, her ihanet girişiminde adı geçen İncirlik Üssü kapatılmalı, ABD ile dost, müttefik ülke tanımlaması yeniden gözden geçirilmelidir.

Biz Milli Görüşçüler doğru gördüğümüz meseleleri desteklediğimiz gibi; yanlış gördüğümüz her konuda da sessi kitlelerin sesi olarak kamu oyu oluşturmak için basın açıklamalarına bugün olduğu gibi yarınlarda da devam edeceğiz.

Basın açıklamamızı burada sonlandırırken Besim abimize bugüne kadar yapmış olduğu samimi, fedakar ve cefakar hizmetlerinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyor, yeni görevinde de başarılar dilerim. Bizleri kırmayıp davetimize icabet eden siz değerli basın mensuplarınada ayrıca teşekkürü boynumun borcu bilirim.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

CEYLAN REKLAM-SON

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN